Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej

turniejW dniu 15.04.2026 w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu na nowym boisku szkolnym i w sali gimnastycznej rozegrany został Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej. Turniej ten zorganizowano przy okazji Niebieskich Igrzysk, które są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska pokazują jak wspaniale dzieci z autyzmem i z różnymi niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych. Niebieskie Igrzyska są także wielkim, ogólnopolskim i polonijnym wydarzeniem, które łączy osoby, stowarzyszenia, instytucje oraz środowiska działające na rzecz społecznego włączania i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami.
W zawodach udział wzięło 13 drużyn z 18 klas naszej szkoły.
Drużyny klasowe zostały podzielone na 3 grupy, a zwycięzcy grup i drużyny z drugich miejsc zagrali najpierw w półfinałach a następnie w finale. Finał odbył się z udziałem trzech klas „każdy z każdym”
Po 28 meczach grupowych, półfinałowych i finałowych zaciętej i sportowej rywalizacji w duchu fair play wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się KLASA 4M, która pokonała w finale klasę 4G oraz klasę 1L.
Wyniki meczów półfinałowych:
4M – 2G 3:1
4G – 5G 6:2
1L – 3P 2:0
Wyniki meczów finałowych:
4M – 4G 4:1
4M – 1L 5:2
4G – 1L 3:0
Kolejność końcowa:
4M
4G
1L
5G 3P 2G
Turniej zorganizował i przeprowadził Pan Paweł Berwisz
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy
więcej informacji

Finały wojewódzkie

finałyW dniu 24 marca w Mielcu odbyły się finały wojewódzkie licealiady w pływaniu. Uczennica Zuzanna Bluj w kategorii 50 m stylem klasycznym zdobyła bardzo wysokie 4 miejsce w województwie z czasem 0,39,18. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aktywny do kwadratu

sportW naszej szkole realizowany jest Program Aktywny do kwadratu, w ramach którego odbywają się zajęcia z piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców. Zapraszamy we wtorek o godz. 14.00 i środę o 14.50

Puchar Dyrektora ZSDGiL

W dniu 12 marca w naszej szkole odbył się turniej z piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZSDGiL z okazji Dnia Kobiet. Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej kobiet oraz promocja aktywnego trybu życia. W turnieju wzięły udział zespoły : ZSEiO , ZSI, I LO , SMS oraz ZSDGiL. Po zacietej rywalizacji klasyfikacja ułożyła się następująco : I miejsce ZSI, 2 miejsce SMS, 3 miejsce I LO , 4 miejsce ZSDGiL , 5 miejsce ZSEiO. Gratulacje dla wszystkich zespołów i do zobaczenia za rok.

I Turniej Piłki Nożnej

piłkaW dniu 11.03.2026 (środa) w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu na nowo wybudowanym boisku wielofunkcyjnym rozegrany został I Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Ponadpodstawowych pod Patronatem Starosty Jarosławskiego Pana Kamila Dziukiewicza.
Turniej został oficjalnie otwarty przez Panią Dyrektor Renatę Tomakę-Pasternak oraz Pana Starostę.
W zawodach udział wzięło pięć szkół z powiatu: ZSDGIL, I LO KOPERNIK, SMS JAROSŁAW, ZSBIO, ZSTIO.
Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” i po dziesięciu meczach zaciętej i sportowej rywalizacji w duchu fair play wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się szkoła I LO Kopernik.
Chłopcy reprezentujący naszą szkołę po czterech rozegranych meczach ostatecznie zajęli 3 miejsce.
Kolejność końcowa:
1. I LO Kopernik
2. SMS JAROSŁAW
3. ZSDGIL
4. ZSTIO
5. ZSBIO
Turniej ten był inauguracyjnym wydarzeniem sportowym na nowym boisku szkolnym, które zostało oficjalnie otwarte w grudniu ub. roku i będzie cyklicznie rozgrywany w kolejnych latach.
więcej informacji