Dzień Sportu

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego, który ma charakter międzynarodowy i jest częścią Europejskiego Tygodnia Sportu organizowanego pod hasłem #BeActive. Celem przedsięwzięcia jest promocja aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i budowanie świadomości na temat korzyści płynącej z ruchu. W piątek 26 września nauczyciele wychowana fizycznego wraz z młodzieżą z Witkowskiego zorganizowali zajęcia sportowe na terenie
Bulwarów nad Sanem w Jarosławiu. Odbyły się turnieje piłki siatkowej ,koszykowej i nożnej. Przy pięknej pogodzie wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Po paru godzinach rywalizacji spacerem, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Za rok również potwierdzamy udział w tym przedsięwzięciu. Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego!

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

22 września 2025 roku w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu w obecności Starosty Powiatu Jarosławskiego Kamila Dziukiewicza odbyło się spotkanie podsumowujące pracę Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Jarosławiu w roku szkolnym 2024/2025
Ważnym momentem spotkania było wręczenie nagród dla szkół, które w minionym roku szkolnym osiągnęły największe sukcesy. Wśród wyróżnionych szkół znalazł się ZSDGiL w Jarosławiu , który osiągnął III lokatę w powiecie
Wśród wielu wyróżnionych osób znaleźli się również nasi nauczyciele wychowania fizycznego Anna Kiczek i Paweł Berwisz, którzy otrzymali statuetki Powiatowego SZS w Jarosławiu za zaangażowanie i profesjonalną organizację zawodów sportowych w Powiecie Jarosławskim.
Gratulujemy!

Szachy

Pierwsze spotkanie kółka szachowego po wakacyjnej przerwie za nami! Gwarantowany: trening mózgu, ćwiczenia w koncentracji, zdrowa rywalizacja i oczywiście dobra zabawa – bo każda partia to nowa przygoda i niespodzianka.

Biegi przełajowe

10 kwietnia w Pruchniku odbyły się finały powiatowe w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych. Obie reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły drugie miejsce
i awansowały do finałów rejonowych, które odbędą się w najbliższy wtorek w Przemyślu. Gratulujemy!

Stypendyści Urzędu Marszałkowskiego z  ZSDGiL

7 kwietnia br., w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, odbyła się XVI Gala Sportu Młodzieżowego, podczas której przyznano nagrody i stypendia dla młodych sportowców i ich trenerów za wysokie wyniki w sporcie.

Stypendystami zostali również uczniowie naszej Szkoły – Maja Korczewska z klasy 2A oraz Łukasz Kutyła z klasy IG.

Zarówno Maja jak i Łukasz od wielu lat trenują łucznictwo, mając na swoim koncie spore osiągnięcia!

Ostatnio, na XXXIX Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych, które zostały rozegrane w dniach 15-16 marca w Łodzi, w konkurencji zespołowej mężczyzn Łukasz został II wicemistrzem Polski natomiast Maja wraz z kolegą z klubu wywalczyła złoto w mikście, zostając mistrzynią Polski w tej konkurencji.

 

Zdjęcia i tekst prasowy: ZSDGiL w Jarosławiu

Nasi sportowcy znowu w akcji

W dniach 14-16 marca odbyły się zawody mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule Full-Contact. Dwóch uczniów naszej szkoły wzięło w nich udział. Karol (3L) stoczył dwa pojedynki, w pierwszym pokazał dominację nad przeciwnikiem, w drugim pojedynku musiał uznać wyższość rywala. Bartek (3P) stoczył ciężką walkę, lecz musiał uznać wyższość rywala. Razem zajęli miejsca tuż za strefą medalową.Gratulujemy zaciętej walki.